pvc wall paper waterproofing wallpaper for bathroom price
Various colors with the same style of this wallpaper for bathroom price for your seclection, each color can help you make your ordinary wall to a wall art. Here are the different colors of this wallpaper for bathroom price.
You have many selections for the colours of this wallpaper for bathroom price, as red, golden, beige, gray and so on. When you choose the colors, it is vital to suit for your room. The cool colour, blue, green and gray, can be used in the light room while if the dark small room, your room is likely to use the warm colour, red, yellow, orange and so forth.
This item is pvc wall paper waterproofing wallpaper for bathroom, belongs to Doris 1 catalogue, this wallpaper for bathroom price is made for you to enjoy healthy life.The series of this catalogue is one of the classic and excellent design wallpaper samples, it can be used in home decoration and other entertainment places. Here is the detailed information of this wallpaper for bathroom price.
| Product Information | |
| Item name | pvc wall paper waterproofing wallpaper for bathroom price |
| Catalogue name | Doris 1 |
| Material | paper back vinyl surface |
| Model NO. | 1001-1010 |
| Roll size | 0.53*10.05m |
| Rol weight | 1.35kg |
| Features | pvc material wallpaper for bathroom price |
| modern design wallapper for bathroom price with high quality | |
| washable, soundproof peelable and so on. | |
| various patterns with fit color matches | |
| flexible and negotiable about this wallpaper for bathroom price | |
| can be used in home decoration, hotel and other places. | |
| Packing & Shipment | |
| Carton szie | 30.5*30.5*55cm |
| Packing | 1 roll to a polybag; 16 rolls to a carton |
| Shipping | by sea or by air |
| Delivery time | with 7 days after receiving the advance payment |
| HS code | 4814200000 |
| Payment | |
| A | T/T 30% in advance, the remains should be paid before loading the container |
| B | L/C |
| C | western union,paypal |
The application of this wallpaper for bathroom price shows you a satisfactory visual effect, different applications of this wallpaper for bathroom price reflect different enjoyment.
pvc wall paper waterproofing wallpaper for bathroom price
If you are interested in this kind of home decoration wallpaper for bathroom price ,you can free choose at our website:www.ghwallpaper.cn.
The detailed picture of this wallpaper for bathroom price can show you the process and texture of this product clearly.
This pvc wall paper waterproofing wallpaper for bathroom price is used pvc wire drawing process.
By these detailed pictures of this wallpaper for bathroom price,you can learn more about this product.
Suzhou Guohao Wallpaper is one of the largest wallpaper manufacturers in China, with professional skills in factory and best service.We are specializing in the development, manufacturing and marketing of wallpaper products. Our products include pvc wallpaper, nonwoven wallpaper, pure paper wallpaper and so on. At present, our products are popular both in domestic and abroad.
1. Accept OEM, we can produce the wallpaper at your request or depand on your catalogue;
2. We will offer a suitable price and high quality products to you;
3. We can make the carton, the catalogue and the package as your request;
4. No MOQ, you can place a trial order for testing after samples;
Thanks for visiting our website, if you are interested in this pvc wall paper waterproofing wallpaper for bathroom price or have any problems, please feel free to contact us!

Verified Company
Suzhou Guohao Wallpaper Co., Ltd.

