royal wallpaper design european style papel de parede
Various colors with the same style of this papel de parede for your seclection, each color can help you make your ordinary wall to a wall art. Here are the different colors of this papel de parede.
You have many selections for the colours of this papel de parede , as red, golden, beige, gray and so on. When you choose the colors, it is vital to suit for your room. The cool colour, blue, green and gray, can be used in the light room while if the dark small room, your room is likely to use the warm colour, red, yellow, orange and so forth.
This item is royal wallpaper design european style papel de parede, belongs to Guohao classic project catalogue, this papel de parede is made for you to enjoy healthy life.The series of this catalogue is one of the classic and fashion design wallpaper samples with pvc embossed craft, it can be used in home decoration and other entertainment places. Here is the detailed information of papel de parede.
| Product Information | |
| Item name | royal wallpaper design european style papel de parede |
| Catalogue name | Guohao classic project |
| Material | paper back pvc surface |
| Model NO. | 2021-2025 |
| Roll size | 0.53*10.05m |
| Rol weight | 1.3kg |
| feature | vinyl material papel de parede |
| classic design papel de parede with high qaulity | |
| washable, soundproof peelable and so on. | |
| various patterns with fit color matches | |
| flexible and negotiable about this papel de parede | |
| pvc embossed craft | |
| Packing & Shipment | |
| Carton szie | 31.5*31.5*55cm |
| Packing | 1 roll to a polybag; 16 roll to a carton |
| Shipping | by sea or by air |
| Delivery time | with 7 days after receiving the advance payment |
| HS code | 4814200000 |
| Payment | |
| A | T/T 30% in advance, the remains should be paid before loading the container |
| B | L/C |
| C | western union,paypal |
The application of this papel de parede shows you a satisfactory visual effct, different applications of this european style papel de parede reflect different enjoyment.
royal wallpaper design european style papel de parede
If you are interested in this kind of royal wallpaper design european style papel de parede, you can free choose at www.ghwallpaper.cn.
The detailed picture of this papel de parede can show you the process and texture of this product clearly.
This royal wallpaper design european style papel de parede is used pvc embossed craft, it can make your wall have 3d effect.
By these detailed pictures of this papel de parede,you can learn more about this product.
Suzhou Guohao Wallpaper is one of the largest wallpaper manufacturers in China, with professional skills in factory and best service.We are specializing in the development, manufacturing and marketing of wallpaper products. Our products include pvc wallpaper, nonwoven wallpaper, pure paper wallpaper and so on. At present, our products are popular both in domestic and abroad.
The loading process of royal wallpaper design european style papel de parede
1. Accept OEM, we can produce the wallpaper at your request or depand on your catalogue;
2. We will offer a suitable price and high quality products to you;
3. We can make the carton, the catalogue and the package as your request;
4. No MOQ, you can place a trial order for testing after samples;
Thanks for visiting our website, if you are interested in this royal wallpaper design european style papel de parede or have any problems, please feel free to contact us!

Verified Company
Suzhou Guohao Wallpaper Co., Ltd.

