natural material children bedroom decoration wallpaper
Various colors with the same style of this children bedroom decoration wallpaper for your selection, each color can help you make your ordinary wall to a wall art. Here are the different colors of this children bedroom decoration wallpaper.
You have many selections for the colours of this children bedroom decoration wallpaper, as golden, beige, gray and so on. When you choose the colour, it is vital to suit for your room. The cool colour, blue, green and gray, can be used in the light room while if the dark small room, your room is likely to use the warm colour, red, yellow, orange and so forth.
This item is natural material children bedroom decoration wallpaper, belongs to Trajan catalogue, the series of this catalogue is modern design wallpaper samples, can be used in home decoration,such as bedroom, drawing room and so on. Here is the detailed information of this children bedroom decoration wallpaper.
| Product Information | |
| Item name | natural material children bedroom decoration wallpaper |
| Catalogue name | Trajan |
| Material | nonwoven |
| Model NO. | 67701~67703 |
| Roll size | 0.53*10.05m |
| Rol weight | 0.6kg |
| Feature | nonwoven material children bedroom decoration wallpaper |
| modern style childrern bedroom decoration wallpaper with quality | |
| washable, soundproof peelable and so on. | |
| various patterns with fit color matches | |
| flexible and negotiable about this children bedroom decoration wallpaper. | |
| Packing & Shipment | |
| Carton szie | 31*23*55cm |
| Packing | 1 roll to a polybag; 12 rolls to a carton |
| Shipping | by sea or by air |
| Delivery time | with 7 days after receiving the advance payment |
| HS code | 4814200000 |
| Payment | |
| A | T/T 30% in advance, the remains should be paid before loading the container |
| B | L/C |
| C | western union,paypal |
The application of this children bedroom decoration wallpaper shows you a satisfactory visual effect, different applications of this children bedroom decoration wallpaper reflect different enjoyment.
natural material children bedroom decoration wallpaper
Often overlooked, Wallpaper for Wall forms an integral part of any home and goes a long way to change rather ordinary interiors into vibrant and attractive. The right kind of interior wallpaper can create a lot of difference in the way one lives his life.
If you are interested in this kind of natural material children bedroom decoration wallpaper, you can free choose at this website.
The detailed picture of this children bedroom decoration wallpaper can show you the process and texture of this product clearly.
By these detailed pictures of this children bedroom decoration wallpaper, you can learn more about this product.
Suzhou Guohao Wallpaper is one of the largest wallpaper manufacturers in China, with professional skills in factory and best service.We are specializing in the development, manufacturing and marketing of wallpaper products. Our products include pvc wallpaper, nonwoven wallpaper, pure paper wallpaper and so on. At present, our products are popular both in domestic and abroad.
The loading process of natural material children bedroom decoration wallpaper
1. Accept OEM, we can produce the wallpaper at your request or depand on your catalogue;
2. We will offer a suitable price and high quality products to you;
3. We can make the carton, the catalogue and the package as your request;
4. No MOQ, you can place a trial order for testing after samples;
Thanks for visiting our website, if you are interested in this natural material children bedroom decoration wallpaper or have any problems, please feel free to contact us!

Verified Company
Suzhou Guohao Wallpaper Co., Ltd.

