vinyl waterproof wallapper 3d roll wall paper for home decoration
Various colors with the same style of this 3d roll wall paper for your seclection, each color can help you make your ordinary wall to a wall art. Here are the different colors of this 3d roll wall paper.
You have many selections for the colours of this 3d roll wall paper, as red, golden, beige, gray and so on. When you choose the colors, it is vital to suit for your room. The cool colour, blue, green and gray, can be used in the light room while if the dark small room, your room is likely to use the warm colour, red, yellow, orange and so forth.
This item is vinyl waterproof wallpaper 3d roll wall paper for home decoration, belongs to European tornado catalogue, this 3d roll wall paper is made for you to enjoy healthy life.The series of this catalogue is one of the european and modern design wallpaper samples with deep embossed craft, it can be used in home decoration and other entertainment places. Here is the detailed information of 3d roll wall paper.
| Product Information | |
| Item name | vinyl waterproof wallpaper 3d roll wall paper for home decoration |
| Catalogue name | European tornado |
| Material | pvc |
| Model NO. | 9041-9046 |
| Roll size | 0.53*10.05m |
| Rol weight | 1.8-2.0kg |
| Features | vinyl material 3d roll wall paper |
| modern design 3d roll wall paper with high qaulity | |
| washable, soundproof peelable and so on. | |
| various patterns with fit color matches | |
| felxible and negotiable about this 3d roll wall paper | |
| pvc embossed craft | |
| Packing & Shipment | |
| Carton szie | 35.5*27*55cm |
| Packing | 1 roll to a polybag; 9 roll to a carton |
| Shipping | by sea or by air |
| Delivery time | with 7 days after receiving the advance payment |
| HS code | 4814200000 |
| Payment | |
| A | T/T 30% in advance, the remains should be paid before loading the container |
| B | L/C |
| C | western union,paypal |
The application of this waterproof 3d roll wall paper shows you a satis factory visual effct, different applications of this 3d roll wall paper reflect different enjoyment.
vinyl waterproof wallpaper 3d roll wall paper for home decoration
If you are interested in this kind of 3d roll wall paper, you can free choose at this website.
The detailed picture of this 3d roll wall paper can show you the process and texture of this product clearly.
This vnyl waterproof wallpaper 3d roll wall paper for home decoration is used pvc embossed craft, it can make your wall have 3d effect.
By these detailed pictures of this 3d roll wall paper,you can learn more about this product.
Suzhou Guohao Wallpaper is one of the largest wallpaper manufacturers in China, with professional skills in factory and best service.We are specializing in the development, manufacturing and marketing of wallpaper products. Our products include pvc wallpaper, nonwoven wallpaper, pure paper wallpaper and so on. At present, our products are popular both in domestic and abroad.
The loading pocess of vinyl waterproof wallpaper 3d roll wall paper for home decoration
1. Accept OEM, we can produce the wallpaper at your request or depand on your catalogue;
2. We will offer a suitable price and high quality products to you;
3. We can make the carton, the catalogue and the package as your request;
4. No MOQ, you can place a trial order for testing after samples;
Thanks for visiting our website, if you are interested in this vinyl waterproof wallpaper 3d roll wall paper for home decoration or have any problems, please feel free to contact us!

Verified Company
Suzhou Guohao Wallpaper Co., Ltd.

