chinese style interior decoration modern design wallpaper
Various colors with the same style of this modern design wallpaper for your selection, each color can help you make your ordinary wall to a wall art. Here are the different colors of this modern design wallpaper.
You have many selections for the colours of this modern design wallpaper as golden, beige, gray and so on. When you choose the colour, it is vital to suit for your room. The cool colour, blue, green and gray, can be used in the light room while if the dark small room, your room is likely to use the warm colour, red, yellow, orange and so forth.
This item is chinese style interior decoration modern design wallpaper, belongs to Kin paper catalogue, the series of this catalogue is modern and european design wallpaper samples, especially designed for background, can be used in tv background, sofa background. Here is the detailed information of this modern design wallpaper.
| Product Information | |
| Item name | chinese style interior decoration modern design wallpaper |
| Catalogue name | Kin paper |
| Material | nonwoven |
| Model NO. | 162011-162019 |
| Roll size | 0.7*8.4m |
| Rol weight | 1.2kg |
| Features | nonwoven material modern design wallpaper |
| modern design wallpaper with high qaulity | |
| washable, soundproof peelable and so on. | |
| various patterns with fit color matches | |
| flexible and negotiable about this modern design wallpaper | |
| Packing & Shipment | |
| Carton szie | 35.5*27*72cm |
| Packing | 1 roll to a polybag; 12 rolls to a carton |
| Shipping | by sea or by air |
| Delivery time | with 7 days after receiving the advance payment |
| HS code | 4814200000 |
| Payment | |
| A | T/T 30% in advance, the remains should be paid before loading the container |
| B | L/C |
| C | western union,paypal |
The application of this modern design wallpaper shows you a satisfactory visual effect, different applications of this modern design wallpaper reflect different enjoyment.
If you are interested in this kind of chinese style interior decoration modern design wallpaper, you can free choose at this website.
The detailed picture of this modern design wallpaper can show you the process and texture of this product clearly.
By these detailed pictures of this modern design wallpaper, you can learn more about this product.
Suzhou Guohao Wallpaper is one of the largest wallpaper manufacturers in China, with professional skills in factory and best service.We are specializing in the development, manufacturing and marketing of wallpaper products. Our products include pvc wallpaper, nonwoven wallpaper, pure paper wallpaper and so on. At present, our products are popular both in domestic and abroad.
The loading process of chinese style interior decoration modern design wallpaper
1. Accept OEM, we can produce the wallpaper at your request or depand on your catalogue;
2. We will offer a suitable price and high quality products to you;
3. We can make the carton, the catalogue and the package as your request;
4. No MOQ, you can place a trial order for testing after samples;
Thanks for visiting our website, if you are interested in this chinese style interior decoration modern design wallpaper or have any problems, please feel free to contact us!

Verified Company
Suzhou Guohao Wallpaper Co., Ltd.

